Czy Andrzej Duda się zaszczepi? Odpowiedź zaskakuje

Wielu polityków deklaruje publicznie, że zaszczepi się na koronawirusa. Ostatnio nawet według nieoficjalnych doniesień prezes PiS Jarosław Kaczyński zagroził tym politykom koalicji rządzącej, którzy wyrażają się sceptycznie o szczepionce. Co w tej sytuacji zrobi prezydent Andrzej Duda?

   

Jak niedawno pisaliśmy, według tygodnika „Wprost” Jarosław Kaczyński miał zagrozić członkom rządu Mateusza Morawieckiego, że zostaną z niego usunięci, jeśli nie zaszczepią się na koronawirusa.

CZYTAJ: Kaczyński wyrzuci z rządu każdego, kto się nie zaszczepi

   

W wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” padło pytanie do prezydenta Andrzej a Dudy, czy się zaszczepi. Odpowiedź jaka padła, wydaje się być próbą ucieczki od konkretów:

– Ponieważ chorowałem na COVID-19, nabyłem odporność, mam też przeciwciała, oddawałem osocze, więc jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności – powiedział Andrzej Duda. Jak dodał, szczepienie nie powinno być obowiązkowe.

   

– Uważam, że szczepienie nie powinno być obowiązkowe, ale słuchając ekspertów uważam, że dobrze byłoby, aby jak największa część społeczeństwa uodporniła się na koronawirusa. Jeśli może to w sposób bezpieczny nastąpić poprzez szczepionkę, to zachęcam do szczepienia – stwierdził prezydent.

Na koniec rozmowy prezydent życzył „zdrowia, zarówno w okresie Bożego Narodzenia i noworocznym, jak i w całym roku 2021”. – Życzę także wszelkiego powodzenia, żeby ten 2021 rok był dla nas lepszy, żebyśmy odetchnęli od problemów zdrowotnych, społecznych i gospodarczych, żebyśmy wrócili na drogę dynamicznego rozwoju, żeby była praca, dochód w rodzinach, bezpieczeństwo zdrowotne i finansowe, żebyśmy mogli znów realizować swoje marzenia – stwierdził Andrzej Duda.

– Na najbliższy czas przede wszystkim życzę spokojnych świąt i rodzinnego ciepła – podsumował.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News