Według tygodnika „Wprost” prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zagrozić członkom rządu Mateusza Morawieckiego, że zostaną z niego usunięci, jeśli nie zaszczepią się na koronawirusa.

Informacje te przekazała gazecie osoba „z otoczenia prezesa PiS”.

– Jarosław Kaczyński powiedział, że wyrzuci z rządu każdego, kto powie, że się nie zaszczepi – powiedział „Wprost” polityk partii rządzącej.

Jak dowiedział się tygodnik, takie ultimatum otrzymał już wiceminister Janusz Kowalski z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, który krytykował ustalenia unijnego szczytu w Brukseli i domagał się zawetowania nowego budżetu UE w związku z wprowadzeniem do niego mechanizmu „pieniądze za praworządność”. Dodatkowo Kowalski oświadczył, że nie podda się szczepieniu przeciw COVID-19.

– Jarosław Kaczyński wściekł się na Kowalskiego, kiedy usłyszał, że zadeklarował, że się nie zaszczepi. Zaraz po jego wypowiedzi chciał go wyrzucić z rządu, ale w ubiegły wtorek do prezesa przyszedł Ziobro i zaczął tłumaczyć Kowalskiego, że nie chce się szczepić, bo jest ozdrowieńcem i już przechorował koronawirusa. Kaczyński powiedział, że wiceminister i tak ma się zaszczepić i kazał mu zniknąć z mediów – powiedziało „Wprost” źródło tygodnika w PiS.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!