Czy Kaczyński powinien oddać władzę w PiS? Sensacyjne wyniki sondażu!

Polacy nie mają nic przeciwko temu, by prezes Jarosław Kaczyński ustąpił z funkcji prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie Se.pl i Super Expressu wynika, że aż 68 proc. respondentów opowiedziało się za tym, by prezes oddał władzę w partii premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Przeciwnego zdania jest tylko 32 proc. badanych.

Takie wyniki mogą zaskakiwać o tyle, że skoro PiS się cieszy ogromnym poparciem społecznym, to również można byłoby się spodziewać, że bardzo popularny i obdarzany zaufaniem jest założyciel i twórca sukcesu tej partii, czyli właśnie Jarosław Kaczyński.

 
Czytaj także:  Wiceminister Kraska: Przed nami trzecia fala zakażeń koronawirusem

Zdaniem politologa Rafała Chwedoruka przewaga liczebna przeciwników prezesa PiS, czyli tych, którzy chcieliby zmiany na stanowisku szefa partii rządzącej, nad grupą, która nie widzi takiej potrzeby, wynika stąd, że Jarosław Kaczyński budzi negatywne emocje. Poza tym, według Chwedoruka, z tego rodzaju badania nic politycznie nie wynika. Co innego, gdyby prezes PiS zamierzał na przykład kandydować na prezydenta Polski. Wtedy jego popularność byłaby kluczowa.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster w dniach 29–30 stycznia 2018 roku na próbie 1102 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd w badaniu wynosi 3 proc.

Czytaj także:  „Duda nie pojeździ na nartach”. Górale wkurzeni na rząd


NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS