Czy można ściągnąć maseczkę, żeby zapalić papierosa?

Obowiązek zakrywania twarzy można traktować tak samo jak zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Wychodząc na świeże powietrze, musisz mieć zakrytą twarz i palacze doskonale wiedzą co to dla nich oznacza. No bo jak palić, kiedy na twarzy masz maseczkę ?

Nowe rozporządzenie ministra zdrowia reguluje kwestię zakrywania twarzy. Nie odnosi się wprost do kwestii palenia papierosów. Można jednak łatwo wywnioskować, że palacze nie podlegają żadnym wyłączeniom.

Czytaj także:  Odkryto 27 sarkofagów mających ponad 2500 lat!

Jak może się skończyć palenie w miejscu publicznym? Bezprawnik.pl wyjaśnia, że policjant widząc osobę palącą raczej nie będzie miał skrupułów by zareagować. Odsłonić usta i nos można tylko w przypadku, gdy uprawniony do tego organ chce nas wylegitymować. To oznacza, że palenie i związane z tym odsłonięcie maseczki zakończy się mandatem.

Co zrobić w tej sytuacji? Opcje są dwie – albo rzucić palenie albo palić jedynie na balkonie, ogrodzie lub w domu. Szczególnie warto zastanowić się, czy to nie jest najlepszy czas na rzucenie palenia. Pamiętaj, że koronawirus upodobał sobie palaczy.

Czytaj także:  Czy wosk pszczeli jest wegański?

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.