Obowiązek zakrywania twarzy można traktować tak samo jak zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Wychodząc na świeże powietrze, musisz mieć zakrytą twarz i palacze doskonale wiedzą co to dla nich oznacza. No bo jak palić, kiedy na twarzy masz maseczkę ?

Nowe rozporządzenie ministra zdrowia reguluje kwestię zakrywania twarzy. Nie odnosi się wprost do kwestii palenia papierosów. Można jednak łatwo wywnioskować, że palacze nie podlegają żadnym wyłączeniom.

Jak może się skończyć palenie w miejscu publicznym? Bezprawnik.pl wyjaśnia, że policjant widząc osobę palącą raczej nie będzie miał skrupułów by zareagować. Odsłonić usta i nos można tylko w przypadku, gdy uprawniony do tego organ chce nas wylegitymować. To oznacza, że palenie i związane z tym odsłonięcie maseczki zakończy się mandatem.

Co zrobić w tej sytuacji? Opcje są dwie – albo rzucić palenie albo palić jedynie na balkonie, ogrodzie lub w domu. Szczególnie warto zastanowić się, czy to nie jest najlepszy czas na rzucenie palenia. Pamiętaj, że koronawirus upodobał sobie palaczy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę