Czy można uprawiać seks po zawale?

Tak, ale trzeba trochę odczekać! Ile? Przynajmniej miesiąc, niech organizm wróci do swojej kondycji sprzed zawału. Ważne, aby mężczyzna nie miał już żadnych problemów z oddychaniem, zadyszki, ani nie uskarżał się na ból w okolicy klatki piersiowej.

   

Wcześniej warto zadbać o swoją kondycję fizyczną – chodzić na spacery, wykonywać lekkie ćwiczenia w domu lub na dworze. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przed zbliżeniem, nie wolno się przejadać, brać długich i gorących kąpieli, a także palić papierosów i pić alkoholu. Ponadto lepiej, aby do stosunków dochodziło, kiedy partner nie jest zmęczony.

Czytaj także:  Jeden rodzaj diety pozwala obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 u kobiet

Zbliżenia warto zacząć od przytulania i namiętnych pocałunków. Dzięki temu okaże się, jak organizm zareaguje na wzrost endorfin i podwyższone ciśnienie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, można posunąć się dalej.

   

Jakie pozycje są wskazane? Najlepiej kochać się w pozycji na boku lub pozwolić partnerce przejąć inicjatywę w pozycji na jeźdźca. Odradza się pozycji klasycznej, w której dominuje mężczyzna. Jeżeli pojawi się ból, duszność, osłabienie albo zawroty głowy, aktywność seksualną należy natychmiast przerwać.

Czytaj także:  Rybak znalazł ośmiornicę. Tego się jednak nie spodziewał!

Jeżeli mężczyzna nie jest pewien, czy może uprawiać seks warto, aby skonsultował się ze swoim lekarzem.