Osoby, które starają się zredukować swoją wagę, wybierają napoje z napisem light albo zero cukru. Czy rzeczywiście pijąc takie napoje można schudnąć?

Słodzone napoje nigdy nie spowodują, że w szybki sposób schudniemy. Mają w sobie tyle cukru, że trudno w to uwierzyć. Jak informuje redakcja Women’s Health, ich wyeliminowanie z diety powinno być pierwszym krokiem w czasie odchudzania.

Cukier daje chwilową przyjemność, można śmiało powiedzieć, że wręcz uzależnia. Osoby, które chcą zrzucić parę kilogramów wpadają na pomysł zastąpienia ich alternatywnymi napojami light lub zero cukru. Takie napoje zazwyczaj zamiast cukrem są dosładzane słodzikiem. Rzeczywiście mają mniej kalorii, ale czy na tyle, że można je pić podczas procesu odchudzania?

Co na to eksperci? Zamiana cukru na słodziki skutkuje niewielkim, ale jednak istotnym spadkiem masy ciała. Niektóre badania wskazują, że mogą jednak zakłócać wydzielanie hormonów zarządzających uczuciami głodu i sytości. Mózg czując słodkie, ale nie dostając kalorii traci pewność siebie. W efekcie zjadasz więcej. Rada jest taka, aby minimalizować ich spożycie, aby w efekcie zredukować ich udział w naszej codziennej diecie do minimum. Wtedy będzie fit!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę