Tak, to możliwe! Ból nerek po alkoholu zdarza się dość często. Może być symptomem problemów z układem moczowym. Jednak nie zawsze tak jest. Czasem są inne przyczyny. Najważniejsze to ją znaleźć i skutecznie wyleczyć, bo ból pod żebrami lub ból w okolicy lędźwi z nerkami, może być bardzo dokuczliwy.

Dlaczego nerki bolą po spożyciu większej ilości alkoholu? Jak informuje redakcja Wprost, nerki to niezwykle ważny narząd, który odpowiedzialny jest za filtrowanie krwi i odprowadzanie zanieczyszczeń z organizmu. Zazwyczaj ból nerek po wypiciu alkoholu świadczy o odwodnieniu organizmu. Wtedy w nerkach odkłada się piasek i inne złogi na przykład kamienie nerkowe.

Ból nerek, który pojawia się po alkoholu może być spowodowany utratą niezbędnych do życia płynów, ale nie tylko. Może to być zatrucie alkoholem, które objawia się silnym kacem. Wtedy ból nerek, związany jest z nadmiernym obciążeniem nerek, bo nie radzą sobie z oczyszczaniem krwi z toksyn.

Ból nerek można pomylić z bólem kręgosłupa. Diagnostyka choroby nerek nie jest trudna. Wystarczy badanie moczu, które pokaże czy wszystko z naszym układem moczowym jest dobrze. Jeśli nie, kolejnym krokiem jest badania USG nerek, które pozwala zdiagnozować np. kamicę nerkową.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna