Od dawna mówiło się, że należy spożywać produkty z wszystkich grup spożywczych, a przy okazji ograniczać tłuszcze nasycone, sód oraz cukier. Czyli stosować zasady piramidy żywieniowej. Amerykańska agencja żywieniowa ma inne zdanie na ten temat…

American Heart Association (AHA) ma jednak inną opinię na ten temat. Według AHA, im bardziej różnicujemy dietę i pozwalamy sobie na jedzenie „wszystkiego” , tym łatwiej jest nam sięgać po niezdrowe produkty. To tak jakby kwestia samodyscypliny.

Jak informuje redakcja Papilota, naukowcy z AHA dokonali analizy badań z kilku lat i doszli do wniosku, że nie ma dowodów na to, że różnorodność dietetyczna może mieć wpływ na prawidłową wagę. Ponadto napełnienie talerza różnymi produktami opóźnia uczucie pełności. Taka dieta wiąże się również ze spożywaniem dużej ilości kalorii i w konsekwencji prowadzi do przyrostu masy ciała.

Ogólnie można powiedzieć, że naukowcy z AHA twierdzą, że obecna piramida żywieniowa jest przestarzała. Kiedy opracowywano jej założenia ludzie byli aktywni i chodziło o to, aby tak dobrać produkty aby dostarczyć energii. W obecnych czasach większość ludzi prowadzi siedzący tryb życia, a to zmienia postać rzeczy.

To w końcu jak jeść, żeby schudnąć? Najnowsze zalecenia wskazują, że warto jeść dużo owoców i warzyw, roślin strączkowych, orzechów, drobiu i ryb, niskotłuszczowych produktów mlecznych, olejów roślinnych. I najważniejsze aby ograniczyć spożywanie cukru!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna