Rymanowski zapytany, czy przestał napastować koty. Sławomir Mentzen, Konfederacja
fot. YouTube | Radio Zet

Co tam się wydarzyło! Bogdan Rymanowski zadał pytanie, a po chwili rozmówca odpowiedział mu, również pytaniem, „czy przestał pan napastować koty w piwnicy?”! Na szczęście był to jedynie żart sytuacyjny. Rozmówcą Bogdana Rymanowskiego w studiu Radia Zet był Sławomir Mentzen, prezes partii Nowa Nadzieja (wcześniej KORWiN), który przytomnie zareagował w tej sposób na wcześniej zadane, sprytne pytanie redaktora.

Gościem programu Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet był nowy prezes partii KORWiN, która niedawno zmieniła nazwę na „Nowa Nadzieja”. Choć redaktorowi Rymanowskiemu daleko do Roberta Mazurka w „dociskaniu” swoich gości, czasem znienacka zada pytanie, które powinno rozbroić rozmówcę. Tym razem jednak było inaczej, i to rozmówca zagiął Rymanowskiego!

„Czy przestał pan napastować koty w piwnicy?”. Szokujące pytanie do Rymanowskiego

„Jestem bogatym człowiekiem i uważam, że nie należy płacić podatków na darmozjadów. Tak czy nie?” – zapytał podchwytliwie Sławomira Mentzena Rymanowski. Prezes Nowej Nadziei zorientował się, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. „Na takie pytanie nie odpowiem w sposób ‘tak’ lub ‘nie’” – odpowiedział polityk.

Redaktor nie rezygnował jednak z tej ofensywy w stronę Mentzena stwierdzając, że zawsze da się odpowiedzieć na pytanie „tak” lub „nie”. W tym momencie prezes partii Nowa Nadzieja błyskawicznie odbił piłeczkę, zadając pytanie Rymanowskiemu podobne, acz bardziej prowokacyjne pytanie.

„A przestał pan napastować koty w piwnicy?” – zapytał Sławomir Mentzen. Tym samym wybił Rymanowskiemu „broń” w postaci jego pytania.

Kim jest Sławomir Mentzen? Pomazaniec Janusza Korwina-Mikkego

Sławomir Mentzen to nowy prezes partii, która do niedawna była niepodzielnie zarządzana przez Janusza Korwina-Mikkego. Chodzi o partię KORWiN, która niedawno zmieniła nazwę na „Nowa Nadzieja”. Partia wchodzi w skład Konfederacji. Nowy prezes tej formacji jest ulubieńcem młodzieży, udzielającym się w dużym stopniu w mediach społecznościowych. Prywatnie jest doktorem nauk ekonomicznych oraz przedsiębiorcą – właścicielem kancelarii podatkowej, browaru i pubu w Toruniu. Mentzen obecnie kultywuje karierę polityczną poza Sejmem. W wyborach w 2019 roku nie został wybrany.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę