W środkach komunikacji miejskiej coraz częściej widać osoby, które w ręku trzymają nie książkę, a czytnik e-booków. To niezwykle użyteczne urządzenie, które pokochają wszyscy, którzy mają problemy ze wzrokiem, którym nieustannie brakuje czegoś do czytania, a także ci, którzy wybierając się w podróż najchętniej zabraliby całą walizkę książek. Sprawdź, dlaczego warto kupić czytnik.

Przeprowadzone badania czytelnictwa pokazują, że coraz większa grupa osób w ogóle nie sięga po książki. Jednocześnie widać wzrost popularności e-booków, które pozwalają na czytanie książek w formie elektronicznej. Czytniki są niewielkimi, poręcznymi urządzeniami wyglądem przypominającymi tablety, jednak znacznie się od nich różnią. Wyższość czytników e-booków (oczywiście dla czytelnika) wynika przede wszystkim z technologii, w jakiej wykonany jest wyświetlacz. Stosowany jest w nich paper elektroniczny, który wyglądem zbliżony jest do drukowanej książki. Ponadto e-book jest bezpieczny dla wzroku i energooszczędny. Dzięki niemu, można mieć w torebce nawet kilkaset tomów, dobierając lekturę odpowiednio do chwili czy nastroju. Łatwo się też do niego przyzwyczaić, dlatego też przekonują się do niego również te osoby, które wcześniej nie wyobrażały sobie życia bez książki papierowej i jej zapachu. Zaletą czytnika jest również prostota obsługi – po prostu dotykamy brzegu ekranu lub wciskamy jeden przycisk. W każdej chwili można też zmienić w nim wielkość liter.

Czytanie na czytniku nie męczy oczu tak, jak na komputerze. Książki można wgrywać po kablu lub przesyłać do urządzenia e-mailem. Książki do wczytania można zakupić w wydawnictwach i / lub księgarniach internetowych. E-booki (książki w wersji elektronicznej) są zwykle tańsze niż tradycyjne. W Internecie są również strony, z których można ściągać książki legalnie za darmo (wolnelektury.pl). Darmowe e-booki często oferują też księgarnie internetowe – bezpłatnie można pobrać też książki niektórych pisarzy i wydawnictw.

Kiedy już postanowimy zakupić czytnik, pojawiają się wątpliwości, co do wyboru określonego modelu. Najtańszy czytnik można kupić już za 99 zł. Tańsze są urządzenia z reklamami niż bez nich. Reklamy nie są jednak uciążliwe – gdy po włączeniu pojawia się strona reklamowa, możemy ją przesunąć. Dostępne są modele czytników z podświetlanym ekranem – można z nich czytać bez włączania światła, np. nocą. Oczywiście różnic pomiędzy poszczególnymi modelami jest dużo więcej. Przede wszystkim decydując się na zakup, musimy określić nasz budżet oraz oczekiwania. Warto też zwrócić uwagę na zasoby pamięci wbudowanej, obsługiwane formaty plików, moduły łączności bezprzewodowej, dodatkowe funkcje czy wreszcie kształt obudowy i fizyczne przyciski, co może znacząco wpływać na ergonomię.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna