Mydło galasowe chociaż do złudzenia przypomina mydło, jest środkiem piorącym. To ekologiczny środek czyszczący, który jest bezpieczny zarówno dla delikatnej skóry człowieka jak i otaczającego go środowiska. Dobrze prać w nim delikatne ubranka dziecięce, bo nie ma wielu składników chemicznych i jest odpowiednie dla wrażliwej skóry.

Mydło galasowe świetnie usuwa szczególnie uporczywe plamy, także te tłuste. Może ono śmiało konkurować z dzisiejszymi odplamiaczami, a niektórzy twierdzą, że jest ono zdecydowanie skuteczniejsze, a zarazem bezpieczniejsze dla tkanin. Świetnie poradzi sobie z takimi plamami jak ślady atramentu, tusz z długopisu, krew czy sok owocowy. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku prania pieluch wielorazowych.

Jak go używać? Należy je zetrzeć, a następnie należy natrzeć nim plamę na materiale. Później trzeba poczekać kilka minut i spłukać środek, a następnie normalnie wrzucić do pralki odzież i wyprać. W ten prosty sposób plama powinna zostać wywabiona. Mydłem galasowe występuje również w płynie, wówczas można zalać zabrudzenie lub dodać substancję bezpośrednio do prania.

Mydło galasowe może się przydać także do odświeżenia białych rzeczy, które, zdążyły nieco poszarzeć. a także lepiej doprać mankiety i kołnierze, ponieważ to miejsca, w które wciera się najwięcej brudu. Mydła galasowego lepiej nie stosować w przypadku rzeczy o intensywnym kolorze, by samemu nie stworzyć jaśniejszych plam.

Mydło galasowe jest w stu procentach naturalne – ma w sobie oleje, takie jak palmowy czy kokosowy. Zawiera także w sobie szare mydło potasowe. Najważniejszym składnikiem , jest jaka sama nazwa wskazuje – galas, czyli wyciąg z wołowego woreczka żółciowego, któremu też zawdzięcza swoją nazwę. Jak informuje redakcja gazeta.pl mydło galasowe nie zawiera substancji zapachowych, konserwantów, a także wybielaczy.

→ TUTAJ KUPISZ MYDŁO GALASOWE W NAJLEPSZEJ CENIE!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę