Czym kieruje się Duda w relacjach z rządem? Jednoznaczna opinia Polaków

Andrzej Duda wetuje ustawę budżetową
fot. YouTube | Sejm RP

Pracownia SW Research przeprowadziła na zlecenie serwisu rp.pl sondaż na temat prezydenta Andrzeja Dudy. Niemal połowa badanych stwierdziła, że ich zdaniem w obecnych relacjach z rządem Donalda Tuska kieruje się on przede wszystkim interesem PiS-u.

REKLAMA

Jakiś czas temu Duda zapowiedział, że jest gotów na współpracę z nowymi władzami, ale jednocześnie „jest przygotowany na sytuację, w której rząd takiej współpracy nie będzie chciał”. Zawetował m.in. ustawę dotyczącą 3 mld zł mediom publicznym.

W badaniu SW Research zapytał ankietowanych, czym ich zdaniem w relacjach z rządem Donalda Tuska kieruje się prezydent. Wyniki z pewnością mu się nie spodobają – 44,6 proc. badanych przyznało, że „interesem PiS”.

REKLAMA

20,4 proc. respondentów było przekonanych, że Andrzej Duda kieruje się głównie interesem Polski, natomiast 16,9 proc. ankietowanych uczestników stwierdziło, że kieruje się zarówno interesem kraju, jak i PiS.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 27-29 grudnia. Analizie poddano grupę 800 internautów, którzy ukończyli 18. rok życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy, co zapewnia reprezentatywność wyników.

REKLAMA