REKLAMA

mycie płyty indukcyjnej
fot. screen Youtube / Fix and Stuff

Płytę indukcyjną ma w swojej kuchni coraz więcej osób. Chociaż jest płaska i wydaje się, że nie sprawia problemów w czyszczeniu, to przecieranie jej szorstkim zmywakiem może skutkować powstaniem rys na powierzchni. Jeśli chcesz ją dobrze umyć – bez większego wysiłku, użyj domowego preparatu. Dzięki niemu sprzęt znów będzie wyglądał jak nowy.

REKLAMA

Domowa pasta przywróci blask płycie indukcyjnej

Detergenty ze sklepów nie zawsze sprawdzają się na medal. Wykorzystując do czyszczenia domowy specyfik, masz gwarancję, że czarna powierzchnia płyty będzie lśnić jak nowa. Niezawodną pastę przygotujesz z soku z cytryny i soli kuchennej. Z nią uporasz się nawet z najtrwalszymi zabrudzeniami.

Na początku przekrój cytrynę dwie równe części i przecieraj powierzchnię płyty sokiem – powinna być zwilżona. Teraz posyp wszystko solą, ale nie przesadzaj z jej ilością, wystarczy cienka warstwa. Potem lekko pocieraj płytę.

REKLAMA

Drobinki przyprawy nie zarysują indukcji, ponieważ są zbyt małe. Mogą co jedynie zafundować zbawienny „peeling” całej powłoce. Pamiętaj, że sól gruboziarnista czy morska się nie nadają – ich ziarenka są pokaźniejsze, więc mogą zniszczyć szklaną płytę. Gdy sól się roztopi, sięgnij po papierowy ręcznik i zacznij wycierać indukcję do sucha. Niesamowite rezultaty zauważysz od razu. Twoja czysta kuchenka będzie bez ani jednej smugi!

Płyta jest lekko porysowana? Usuń ślady lotem błyskawicy

To normalne, że wraz z czasem sprzęty ulegają korozjom i to samo dotyczy płyty indukcyjnej. Nikłych zarysowań z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej, a one pozbawiają kuchenkę blasku i staje się ona matowa. Czy można temu zapobiec albo jakoś spowolnić cały proces? Owszem. Wystarczy zastosować metodę, która uzupełni niedoskonałości w powierzchni. Masz do wyboru 2 opcje: pierwsza zakłada użycie pasty do zębów. Natrzyj indukcję cieniutką jej warstwą i poczekaj, aż wyschnie. Potem usuń jej nadwyżkę przy pomocy lekko mokrej gąbki. Dzięki temu wszelkie luki zostaną idealnie wypełnione, a wygląd kuchenki zupełnie się odmieni.

REKLAMA

Drugi patent polega na użyciu bananowej skórki. Zawiera mnóstwo skrobi, która działa jak substancja klejąca. Obierz owoc i przejedź skórką kilka razy po powierzchni płyty – tak, by miąższ dotarł do wszystkich zakamarków. Taki okład zostaw na kilka minut, a potem usuń przy pomocy ręcznika papierowego. Płyta indukcyjna po takiej kuracji będzie lśnić.

Dowiedz się też, jak usunąć przypalenia z płyty indukcyjnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA