Jak wyczyścić płytę indukcyjną?
YouTube | Kitchinsider

Nie da się ukryć, że płyty indukcyjne o wiele lepiej wpisują się w wystrój kuchni, niż płyty z gazowymi palnikami. Warto jednak pamiętać, że o ten sprzęt należy również bardzo dbać, aby jak najdłużej nam służył i wciąż wyglądał jak nowy.

Płyta indukcyjna jak nowa

Nierzadko zdarza się jednak, że na naszej płycie indukcyjnej pojawią się nieestetyczne zabrudzenia i przypalenia. Jak skutecznie je usunąć, aby nie porysować płyty, a jednocześnie pożegnać nieestetyczne plamy.

Według informacji zawartych na portalu Dom w porządku, jednym ze skutecznych, domowych sposobów na wyczyszczenie płyty indukcyjnej jest roztwór sody oczyszczonej i wody. W takim roztworze namaczamy ściereczkę, a następnie dokładnie wycieramy nią płytę indukcyjną. Po kilku dokładnych przetarciach, wszystkie zabrudzenia oraz przypalenia powinny zostać usunięte.

Ocet także może zdziałać cuda

W podobny sposób zadziała także ocet. Substancją należy zmoczyć dokładnie gąbkę, a następnie przetrzeć nią płytę. Ocet nie tylko usunie przypalenia i zabrudzenia, ale także nada naszej płycie połysku i blasku. Co ciekawe, ocet nie pozostawia smug na urządzeniach, a więc płyta indukcyjna będzie błyszczeć niczym tafla lustra.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę