Potłuczone naczynia
fot. pxhere.com

Niektórzy bardzo mocno przeżywają sytuację, kiedy dojdzie do potłuczenia ich ulubionego kubka czy też na podłodze wyląduje element stołowej zastawy, która jest rodzinną pamiątką. Mało kto wie jednak, że potłuczonych naczyń wcale nie musimy wyrzucać do kosza. W szybki sposób możemy bowiem nadać im zupełnie nową rolę w naszym domu.

Możesz wykorzystać potłuczone naczynia

Z potłuczonych fragmentów kubków, talerzy czy miseczek z powodzeniem możemy bowiem wykonać niecodzienną doniczkę. Wystarczy, że fragmenty potłuczonych naczyń będziemy przyklejać do siebie kawałek po kawałku przy użyciu kleju na gorąco. Możesz być pewien, że nikt nie będzie miał takiej samej doniczki, jak Ty.

Z większych kawałków potłuczonych talerzy możemy natomiast wykonać niekonwencjonalną dróżkę do naszego domku. Na zaplanowanej dróżce wylewamy zaprawę, a następnie wkładamy w nią kawałki kolorowych naczyń. To niezwykle oryginalny pomysł.

Pomóż ptakom w zimie!

Nadpęknięty kubek czy wyszczerbioną filiżankę możemy także wykorzystać do wykonania karmnika dla ptaków. Przez ucho przewieszamy sznurek na którym zawiśnie nasz karmnik. Do kubka wkładamy natomiast tłuszczową mieszankę z ziarnami, przeznaczoną dla ptaków i w jej środek wkładamy gałązkę, która umożliwi ptakom wygodnie siadanie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę