Daję nawóz z 2 przypraw pod ogórki. Ilość plonów robi wrażenie

ogórki
fot. screen Youtube / @dom-sad-ogorod

Jaki jest sposób na obfite zbiory ogórków? Bardzo prosty. Wystarczy dokarmić je domowym nawozem przygotowanym z liści laurowych i czegoś jeszcze. Po takiej odżywce warzywa będą rosły bez opamiętania, a w sezonie zabraknie ci skrzynek na plony.

REKLAMA

Tegoroczny sezon ogórkowy będzie opłacalny

Lubimy chrupiące ogórki i zazwyczaj robimy z nich sałatki, przetwory w słoikach czy zupy. W tym roku zbiory mogą być kilka razy większe niż rok temu. A wszystko dzięki energetyzującej odżywce z dwóch kuchennych przypraw, które bardzo dobrze znasz. Są to liście laurowe i czarnuszka.

Powyższy miks świetnie działa na młode warzywa. W dodatku obydwa składniki są tanie i dostępne w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie spożywczym. Z dużym prawdopodobieństwem masz je w swojej szafce kuchennej. Wawrzyn i czarnuszka zapewnią lepsze plonowanie.

REKLAMA

Takie warunki zapewnij ogórkom

Sama odżywka to tylko połowa sukcesu. Musisz także zapewnić ogórkom podstawowy komfort związany z miejscem czy rodzajem gleby. Rośliny preferują pełne słońca i ciepłe stanowiska. Na podłożu o odczynie neutralnym (między 6,5 a 7 pH) będą rosły najlepiej. Gleba pod uprawę powinna być stale lekko wilgotna.

Oprócz tego ważne jest nawożenie. Ekologiczną odżywkę zrobisz samodzielnie z 2 przypraw. Oto dokładna instrukcja przygotowania specyfiku.

Zrób uskrzydlającą odżywkę do ogórków. Potrzebujesz wody i dwóch przypraw

Rozgnieć trzy listki laurowe, a ziarna czarnuszki (jedną garść) zmiel na proszek. Oba składniki przełóż do pojemnika i zalej litrem ciepłej wody, wszystko odstaw. Po upływie około 6-8 godzin odcedź zawartość i uzyskanym płynem podlewaj sadzonki ogórka.

REKLAMA

Udostępnij: