Zamknięty od 10 miesięcy dla turystów kalifornijski Disneyland w  Anaheim zostanie zamieniony w punkt szczepień przeciwko COVID-19. Decyzja  jest wynikiem wysokiej liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Przewiduje się, że w dotychczasowym parku rozrywki od końca tego tygodnia dziennie będą mogły zaszczepić się tysiące mieszkańców Kalifornii. – Ważne jest, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych, a my potrzebujemy na to miejsca – oświadczył inspektor z okręgu Orange County Donald P. Wagner.

W hrabstwie tym mieszka około 3 mln osób. Do tej pory odnotowano w nim ponad 190 tys. zakażeń, ponad 2100 zakażonych koronawirusem zmarło. Obecnie w szpitalach Orange County przebywa 2221 osób, z których 500 trafiło na oddziały intensywnej terapii.

Jak poinformowano, do punktu szczepień w Disneylandzie będą mogły zgłaszać się konkretne grupy zawodowe i wiekowe. Będą to:  funkcjonariusze organów ścigania, pracownicy służby zdrowia, osoby pracujące w placówkach opieki zdrowotnej i mieszkańcy powyżej 75. roku życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę