Przed chwilą zjadłeś obiad, a już masz ochotę na przekąskę? W pracy robisz co chwilę przerwę na jedzenie, a może nawet wstajesz w nocy i szukasz czegoś smacznego w lodówce? Efekt jest taki, że później martwisz się nadliczbowymi kilogramami. Nie powinno tak być. Pozbądź się tego złego nawyku, ale najpierw poznaj przyczyny niekontrolowanego uczucia głodu.

Częstym powodem nadwagi jest podjadanie o różnych porach dnia i nocy. Na taki niepohamowany apetyt mają wpływ geny, choroby, przyjmowane leki albo na przykład kondycja psychiczna.
Istnieją sposoby, aby walczyć z niepohamowanym apetytem. Najważniejsze to odkryć przyczynę takiego łakomstwa. Być może nie potrafisz sobie odmawiać lub odwrotnie ciągle sobie czegoś odmawiasz. Innym powodem może być brak zbilansowanej diety lub po prostu jesz za mało, a później nachodzi Cię ochota „nadrobienia zaległości”. Powodem może być także zbyt mała ilość warzyw i owoców w diecie lub zbyt mało wypijanych płynów. Może zdarzyć się tak, że jedzenie to Twój nałóg.

Czasami zdarza się, że jemy z nudów. Żeby zabić czas, poprawić sobie humor albo oderwać się od obowiązków. To bardzo zły nawyk. Warto w tym czasie poćwiczyć, albo iść na krótki spacer. Jeśli jednak koniecznie musisz coś zjeść, niech to będzie zdrowa przekąska.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę