jeansy
fot. screen Youtube / viva-a-viva

Wiele osób nie ma pojęcia, dlaczego jeansy mają niewielką kieszonkę. Znajduje się ona na niemal każdych spodniach tego typu. Gdy poznasz prawdziwą funkcję tej przegródki, będziesz bardzo zaskoczony.

Mała kieszonka w jeansach – do czego służy?

Każdy zgodzi się z tym, że jeansy są wygodne i pasują do różnych rzeczy. Ale jak ciuch ma być funkcjonalny, skoro ma przegródkę, do której telefon po prostu nie wejdzie?! Dlaczego ktoś zaprojektował tak małą kieszeń?

Niepozorną kieszonkę zaprojektowano z myślą o kowbojach

Pierwsze spodnie jeansowe zawierały cztery kieszenie. Jedna znajdowała się z tyłu, dwie z przodu – a dodatkowa była przeznaczona właśnie na zegarek. Czasomierze na łańcuszkach były kiedyś bardzo popularne wśród kowbojów, którzy często przechowywali je w kieszonkach kamizelek. Wytwórca jeansów wpadł na pomysł, aby to w nich zrobić małą przegródkę na zegarek. Jednak w dzisiejszych czasach to zastosowanie jest już praktycznie zbyteczne, bo kto obecnie nosi zegarek podręczny?

Co dziś przechowuje się w przegródce zamiast zegarka?

Do kieszonki w jeansach – częściej niż zegarek – trafiają klucze. A z całą pewnością znajdą się osoby, które przechowują tam monety albo inne drobne rzeczy. Od kiedy zegarek nosi się ręku, kieszonka na ten przedmiot faktycznie wydaje się zbyteczna. Mimo to firmy produkujące jeansy nadal umieszczają ją w modelach spodni. Jeden z pracowników przedsiębiorstwa Levis zaznacza, że obecność przegródek ma kojarzyć się z pierwotnym projektem jeansów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę