Marynatę można wykorzystać na wiele sposobów, dlatego nigdy jej nie wylewaj! Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania soku marynaty są jest marynowanie innych potraw. Co jeszcze?

Soku z marynat, dopóki jest klarowny i nie wygląda na mętny można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Tą samą marynatę można używać nawet do trzech razy. Potem zostanie utracona zbyt duża objętość solanki i zacznie rozwijać się kożuch.

Jest kilka innych sposobów na wykorzystanie soku z marynaty. Jak informuje redakcja Wprost, wielu specjalistów medycyny sportowej twierdzi, że sok z marynaty jest skuteczną metodą na powstrzymanie skurczów mięśni i uzupełnienie utraconych elektrolitów po intensywnych treningach. Dlatego właśnie warto ją pić po treningu.

Marynatę można stosować również jako substytut octu. Niektórzy używają jej nawet do czyszczenia. Ponadto sok z marynaty świetnie nadaje się sosów sałatkowych lub ciasta chlebowego. Marynata to również sprawdzony sposób na kaca lub zespół napięcia przedmiesiączkowego. Pomaga również podczas zgagi, bo szybko przynosi ulgę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę