Do czego może się przydać marynata? Nie warto jej wylewać!

Marynatę można wykorzystać na wiele sposobów, dlatego nigdy jej nie wylewaj! Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania soku marynaty są jest marynowanie innych potraw. Co jeszcze?

   

Soku z marynat, dopóki jest klarowny i nie wygląda na mętny można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Tą samą marynatę można używać nawet do trzech razy. Potem zostanie utracona zbyt duża objętość solanki i zacznie rozwijać się kożuch.

Jest kilka innych sposobów na wykorzystanie soku z marynaty. Jak informuje redakcja Wprost, wielu specjalistów medycyny sportowej twierdzi, że sok z marynaty jest skuteczną metodą na powstrzymanie skurczów mięśni i uzupełnienie utraconych elektrolitów po intensywnych treningach. Dlatego właśnie warto ją pić po treningu.

   

Marynatę można stosować również jako substytut octu. Niektórzy używają jej nawet do czyszczenia. Ponadto sok z marynaty świetnie nadaje się sosów sałatkowych lub ciasta chlebowego. Marynata to również sprawdzony sposób na kaca lub zespół napięcia przedmiesiączkowego. Pomaga również podczas zgagi, bo szybko przynosi ulgę.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News