Do czego można używać wody morskiej?

Woda morska ma szczególne właściwości zdrowotne. Jest dostępna w większości aptek i drogerii. Czym się charakteryzuje? Jakie są jej właściwości i jak ją stosować?

Woda morska to inaczej woda z morza lub oceanu. Zawiera w sobie mnóstwo pierwiastków i związków chemicznych. Nie nadaje się ona do spożycia, ale od lat z powodzeniem jest wykorzystywana do produkcji kosmetyków. Wykorzystywana jest również do płukania nosa.

Czytaj także:  Black Friday 2020. 5 trików, które ułatwią zakupy przez internet
 

Woda morska bardzo dobrze wchłania się przez skórę, a zawarte w niej składniki mineralne mogą wniknąć w jej głąb. Wtedy skóra jest lepiej ukrwiona, odżywiona, oczyszczona i nawilżona. Regularne stosowanie przyczynia się do jej uelastycznienia, i efektu odmłodzenia.

Roztwór wody morskiej stosowany jest również jako środek na katar nie tylko alergiczny, ale także wirusowy, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jak informuje redakcja gazety.pl dzięki zawartości wielu ważnych pierwiastków jak potas, żelazo, selen, miedź czy siarka może mieć działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne.

Czytaj także:  Naukowcy zbadali związek konopi indyjskich z COVID-19. Wyniki zaskakują
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS