Jeden z najgroźniejszych dopalaczy świata, który dotychczas obecny był tylko w USA, przedostał się za polską granicę. Stołeczna policja wpadła na trop narkotyku podczas jednej z akcji, w której udało rozbić się grupę przestępczą zajmującą się sprowadzaniem do Polski substancji psychoaktywnych, odurzających i narkotyków.

W trakcie akcji zabezpieczono ponad 122 kilogramów różnego rodzaju dopalaczy oraz narkotyków. Jednak nie to było najbardziej sensacyjną informacją. Policja odkryła także, że do naszego kraju przedostał się najgroźniejszy narkotyk, który w składzie zawiera fentanyl – silny związek chemiczny, który wykorzystywany jest w środkach przeciwbólowych i anestezjologicznych, dlatego trafia bezpośrednio do układu nerwowego.

Powoduje on nie tylko bardzo silne i szybkie uzależnienie, ale – jak pokazują statystyki z USA – zbiera ogromne śmiercionośne żniwo. Do tej pory na terenie naszego kraju nie był w obiegu żaden narkotyk ani dopalacz, który w składzie posiadałby fentanyl.

Policjanci z Warszawy rozbili grupę przestępczą, która działała nie tylko na terenie Polski, ale także i całej Europy, a niebezpieczny narkotyk rozprowadzała przez sklepy internetowe, które serwery posiadały w Azji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę