Od poniedziałku, 27 kwietnia, w publicznym Radiu dla Ciebie rusza cykl „Dobranocka z Pierwszą Damą”. Codziennie o godzinie 19:05 Agata Kornhauser-Duda będzie czytać polskim dzieciom wiersze Marii Konopnickiej.

Zadaniem programu jest uczczenie 110. rocznicy śmierci tej wielkiej polskiej poetki i bajkopisarki. Prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz wyjaśnia, że „Wierszyki na dobranoc. Dobranocka z Pierwszą Damą” miały pierwotnie być fragmentem większej całości, ale w realizacji zamierzenia przeszkodziła pandemia koronawirusa.

– Wybitny kompozytor Marek Sewen wystąpił z propozycją, abyśmy nagrali płytę, zatytułowaną „Dwie Pierwsze Damy – Marii Konopnickiej”. Miały to być piosenki i wiersze w wykonaniu Ireny Santor – Pierwszej Damy polskiej piosenki i Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany, ale dzięki życzliwości Pierwej Damy, możemy przedstawić Państwu część tego projektu – wiersze. „Wierszyki na dobranoc. Dobranocka z Pierwszą Damą” – powiedział Deszkiewicz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę