mycie podłogi
fot. Pixabay

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyczyścić drewniane podłogi, aby odzyskały blask? Ta czynność dla niektórych wydaje się trudna, ale w rzeczywistości wcale taka nie jest. Zaopatrz się tylko w jeden popularny produkt z kuchennej szafki.

Co zrobić, żeby drewniana posadzka zyskała ładny połysk?

Pamiętaj, że drewno nie lubi nadmiaru wody i wilgoci. Wtedy po prostu szybciej niszczeje. Najlepszym przyrządem do mycia podłóg jest więc płaski mop ze spryskiwaczem i szmatką z mikrofibry.

Nieskazitelny połysk drewnianych podłóg

Do pojemnika, który jest obecny przy mopie, wlej ciepłą wodę i dodaj łyżkę octu, potem zacznij myć parkiet. Od razu zobaczysz, że wszystkie smugi znikają z drewna, a ono nabiera wspaniałego połysku i znacznie lepiej wygląda. Jeśli korzystasz z wiadra, to wlej do niego 5 litrów ciepłej wody i dodaj szklankę octu. To jedna z najlepszych domowych metod na codzienne czyszczenie posadzki z drewna Przetrzyj podłogę mopem namoczonym w preparacie z octu i poczekaj, aż całość wyschnie. Takiej podłogi nie musisz już polerować.

Mycie podłogi z ciemnego drewna

Podłogi tego typu możesz myć pewnym naturalnym środkiem. Kilkanaście torebek czarnej herbaty zaparz w ok. 1 litrze wody, a następnie przelej napar do wiadra i przystąp do mycia podłogi. Podest nabierze wspaniałego blasku, odzyska kolor, a niewielkie zarysowania znikną. Ten domowy produkt może z sukcesem zastąpić drogie sklepowe środki do mycia ciemnych podłóg.

Jak dbać o drewniane podłogi?

Jeśli chcesz, aby twoje podłogi zachowały nienaganny wygląd na długie lata, powinieneś je codziennie odkurzać. To nie przesada. Na deskach zbiera się kurz, piasek i wiele innych zanieczyszczeń. One wpływają na podłogę jak papier ścierny, a przenoszony na podeszwach butów brud może naruszyć lakier pokrywający drewno. Taką podłogę odkurzaj specjalną końcówką z miękkim włosiem.

Postaraj się także ograniczyć wnoszenie piasku do pomieszczeń. Zaopatrz się w wysokiej jakości wycieraczki i odpowiednio zorganizuj miejsce w przedpokoju. Zanim wejdziesz do jakiegoś pokoju, obuwie wyjściowe zostawiaj przed drzwiami. W ten sposób powstrzymasz roznoszenie piasku czy błota.

Czytaj też: Umyj tym płytki balkonowe. Brud zniknie w kilka sekund!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę