czyszczenie płytek na balkonie
fot. screen Youtube / Eunice at home

Już niedługo zabierzemy się za wiosenne porządki. Nie tylko skrupulatnie wyczyścimy nasze mieszkania i obejścia, ale także tarasy i balkony. Te natomiast po zimie ukazują zwykle dość przykry widok – podłoże zakryte było białym śniegiem, a teraz wygląda bardzo nieestetycznie. Jak je skutecznie doczyścić? Ten domowy środek zlikwiduje nawet najtrwalsze zabrudzenia!

Zanim wniesiesz na balkon stolik z krzesełkami i będziesz raczyć się pyszną poranną kawą na świeżym powietrzu, najpierw zrób tam porządek. Uważasz, że płytki są już tak zaniedbane, że nie ma dla nich ratunku? W końcu przez tyle czasu były przykryte lodem, śniegiem czy innymi zanieczyszczeniami z powietrza. Cóż, zmienisz poglądy, jak tylko skorzystasz z tego domowego preparatu!

Czym czyścić płytki balkonowe?

Pewnie dotychczas stosowałeś specjalne sklepowe detergenty… To bardzo nieopłacalne podejście – są dość drogie i szybko się kończą. Sięgnij po naturalne domowe produkty, które są równie efektywne, a w dodatku pozwolą Ci trochę zaoszczędzić. Zanim zabierzesz się za czyszczenie, postaraj się dobrze pozmiatać z balkonu wszelkie zanieczyszczenia. Przyda Ci się miotła z gęstym i twardym włosiem.

Tak wyczyścisz płytki balkonowe

Ten detergent upora się nawet z najgrubszą warstwą brudu w kilka chwil! Najlepsze środki do mycia balkonu to:

-woda + soda oczyszczona + mydło,
-woda + ocet,
-woda + amoniak,
-płyn do mycia szyb,
-płyn do mycia naczyń.

Płytki balkonowe czyść szmatką bądź mopem – jak wolisz. Aby ochronić je przed ponownymi zabrudzeniami, warto potem potraktować je preparatem zabezpieczającym ich powierzchnię. W przypadku płytek cementowych na balkonie świetnie sprawdzi się detergent na bazie krochmalu i amoniaku.

Zobacz także: Domowe sposoby na wyczyszczenie zlewu. Będzie pachniał i lśnił


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę