REKLAMA

stopy
fot. Pixabay

Odciski na stopach to dyskomfort dotyczący dość dużej grupy społeczeństwa. Jeśli zmiany nie są zbyt pokaźne, można spróbować zniwelować je domowymi sposobami. Co należy zrobić? Po pierwsze, udać się do kuchni po pewien produkt. Efekty pojawią się szybko.

REKLAMA

Jak samodzielnie zredukować odciski?

Jeśli ciebie też dotyczy problem z odciskami na stopie, to najlepiej udaj się z tym problemem do podologa lub spróbuj samodzielnie się z nim uporać. W innym razie zrogowaciała skóra będzie stanowić jeszcze większy kłopot.

Nagniotki zazwyczaj występują na piętach, podeszwie, między palcami, a także na stawach palców. Do tego mogą osiągać rozmaite kształty, ale mają jedną podobną cechę: jasny punkt w środku. Po jaki składnik sięgnąć, by odciski zniknęły na dobre?

REKLAMA

Specjalna kąpiel dla stóp zadziała jak najlepsza terapia

Odciski zostaną tylko przykrym wspomnieniem, ale powinieneś zafundować stopom specjalną kąpiel. Do ciepłej wody dodaj odrobinę sody oczyszczonej i szare mydło, a potem w takiej miksturze namocz stopy. Efekt? Woda z dodatkami zmiękczy naskórek na stopach, więc sprawniej się go pozbędziesz, przez co ból kończyny minie. Do usunięcia odcisku warto użyć specjalnej tarki – to lepsze niż ostre i nieodkażone uprzednio przybory (mogłyby wyrządzić więcej szkody niż pożytku). Warto dodać, że ta domowa metoda sprawdzi się tylko w przypadku niewielkich nagniotków (ok. 2 cm).

Istnieje też drugi patent na odciski. Wystarczy sporządzić pastę z kurkumy, aspiryny i niewielkiej ilości wody, a potem nałożyć mieszankę na odcisk (wcześniej oceniając, czy jest bezpieczna, tzn. nie wywołuje uczulenia) na około 10-15 minut. Po tym czasie środek można zmyć i usunąć nagniotka np. pumeksem. Z kolei duże zmiany powinien zobaczyć specjalista. Poza tym można rozejrzeć się w aptece za maścią na odciski albo specjalnymi plastrami. Kosztują niewiele, a mogą bardzo ulżyć.

REKLAMA

Czytaj też: Posmaruj tym ostrza maszynki. Zapomnisz co to podrażnienia po goleniu

REKLAMA