tkaniny w bębnie pralki
fot. Pexels

Środków przeznaczonych do prania tekstyliów mamy w sklepach aż nadto. Jeżeli chcesz, aby twoje ciuchy odzyskały dawną barwę, nie musisz inwestować w drogi płyn czy inne podobne preparaty. Dziś weźmiemy pod lupę patent stosowany przez nasze babcie, które dodawały do prania pewien trunek… .

Jak odnowić ubrania w ciemnym kolorze?

Zanim nastawisz pranie, spojrzyj z uwagą na wytyczne producenta, które przeważnie ulokowane są na metce. Nie zapomnij także posegregować odzieży. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zabarwienia i utraty koloru. Jeśli jednak jest za późno i ubrania straciły kolor, to przy kolejnym praniu dodaj piwo do prania. Ten trik stosowali nasi przodkowie i co najlepsze, okazał się bardzo skuteczny.

Jak zastosować popularny napój alkoholowy do ubrań?

Brudne ciuchy włóż do miski, a potem zalej litrem ciepłej wody oraz puszką piwa. Odstaw na 60 minut, a później upierz tradycyjnie w pralce. Spokojnie, aromatu trunku wcale nie będzie czuć.

Czy piwo można zastąpić innym alkoholem?

Nie. Tylko piwo ma moc przyciemniającą. Możesz używać tego alkoholu nie tylko do czarnych, ale także pstrokatych materiałów. Zabieg przeprowadzaj co 2 miesiące, a odzież zachowa piękny wygląd na długo.

Zamocz w tym białą koszulę, a odzyska nieskazitelny kolor

Białe tkaniny mogą odzyskać dawny kolor pod jednym warunkiem. Musisz użyć 1 z 3 produktów – octu, sody oczyszczonej lub kwasku cytrynowego. Wszystkie mają właściwości wybielające i dezynfekujące. Ocet silnie zmiękcza materiały, więc możesz wcale nie dodawać płynu do płukania. A jak wybielić ubrania przy użyciu sody?

Dwa opakowania tego produktu wsyp do ciepłej wody, rozpuść, a potem zanurz w uzyskanej mieszance tkaniny na minimum 60 minut. Następnie upierz je w pralce. Podobnie postępuj z kwaskiem. Jeśli na odzieży są widoczne żółte ślady, to sama soda sobie nie poradzi. Ale mieszanka sody z octem, i owszem. Po prostu dolej do roztworu sodowego pół szklanki octu i gotowe. Zanurz ciuchy w specyfiku na 1,5 godziny, a później upierz je w pralce. Wywieś tkaniny na zewnątrz.

Czytaj też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę