Zdarza Ci się, że nie możesz zasnąć? Łykasz tabletki, a rano nie możesz wrócić do żywych? Może warto spróbować domowych sposobów, które są skuteczne i nie są tak obciążające dla organizmu? Oto kilka z nich – tych najbardziej polecanych, przez osoby, które cierpią na bezsenność.

Nie ma tajemnicy, w tym, że na bezsenność najbardziej skuteczne są zioła. Można je przyjmować w postaci tabletek lub herbatek. Zioła ułatwiają zasypianie, ale mają także działanie uspokajające.
Jakie to zioła? Szczególnie warto spróbować naparów z kwiatów i owoców głogu, korzenia arcydzięgla, i znanej wszystkim melisy. Duży wybór ziół jest dostępny w sklepach zielarskich i aptekach. Wystarczy wypić je przed snem i wpaść w objęcia Morfeusza!

Jakie jeszcze zioła mogą przynieść wymarzony sen? Jak informuje chillizet.pl warto spróbować cudownych właściwości dziurawca, korzenia kozła lekarskiego i szyszki chmielu.

Jakie są inne domowe sposoby na bezsenność? Odpowiednia higiena snu! Co to oznacza? Podstawowe zasady obejmują wyłączenie telefonu, usunięcie z sypialni urządzeń elektrycznych i np. routerów, wietrzenie sypialni, spanie o regularnych godzinach, lekkostrawne posiłki na kolację.

Warto również uprawiać aktywność fizyczną, bo zmęczony organizm sam domaga się regeneracji. Ważny jest również rytuał zasypiania i metody relaksacji. Nie bez znaczenia jest to, co jemy i pijemy. Duże ilości kawy czy coli w ciągu dnia, nie pomogą w spokojnym śnie. W przypadku długotrwałych problemów z bezsennością, należy zgłosić się do lekarza.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna