pies
fot. Pxhere

Pchły potrafią uprzykrzyć życie nie tylko czworonoga, ale także jego właściciela. Podrażniają skórę Twojego pupila, który coraz częściej zaczyna się drapać. Gdy pchły dostaną się do mieszkania, mogą złożyć swoje jaja na dywanach, meblach i w wielu innych miejscach, w zależności od tego, gdzie będą miały dostęp. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie są domowe metody na odstraszanie tych pasożytów.

Jakie środki odstraszają pchły u psów?

Istnieje mnóstwo tego rodzaju środków. Poniżej wymienimy te najskuteczniejsze i zarazem bazujące na produktach, które z łatwością znajdziesz w sklepie. Niewykluczone, że masz je w domu.

Olejki eteryczne
Pchły nie znoszą zapachu niektórych olejków eterycznych. Odstrasza je mięta pieprzowa, rozmaryn, eukaliptus, a także drzewo herbaciane. Jeżeli Twojemu czworonożnemu przyjacielowi nie przeszkadza pojemniczek z rozpylaczem, dodaj do 300-400 ml wody kilka kropli dowolnego olejku eterycznego, a potem rozpyl taki środek wprost na sierść zwierzaka.

Pamiętaj, że niektóre tego typu olejki np. z drzewa herbacianego, mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych. Muszą być zatem właściwie rozcieńczone (0,1%-1%). Jednak nie należy stosować samodzielnie przyrządzonego roztworu olejku eterycznego u swojego psa bez uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Jakie domowe produkty odstraszają pchły?

Olej kokosowy
Wetrzyj łyżeczkę tłuszczu kokosowego w sierść zwierzaka. Wykonując ten zabieg, nie tylko wypędzisz pchły. Sierść Twojego milusińskiego będzie się pięknie błyszczeć. Z kolei dodanie oleju kokosowego do zwykłej karmy zwierzaka, pomoże również zwalczyć pasożyty jelitowe u psa, a wszystko dzięki przeciwwirusowej, przeciwbakteryjnej i przeciwgrzybicznej mocy oleju.

Organiczne mydła
Organiczne mydło różane albo mydło z mięty pieprzowej także może pomóc Twojemu pupilowi pozbyć się pcheł. Wystarczy wtedy umyć zwierzaka jak zazwyczaj i to wszystko.

Sól i ocet jabłkowy
Ocet jest doskonałą, naturalną metodą na zwalczanie pcheł u psiaków. Kwas ten tworzy środowisko, które nie jest szkodliwe dla zdrowia psa, tylko dla pcheł. Sześć filiżanek octu jabłkowego połącz z 4 filiżankami wody, odrobiną soli morskiej, a potem rozpyl taki preparat wprost na sierść zwierzaka, unikając okolic oczu pupila.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę