Kanapa jak nowa!
fot. screen Youtube

Kto z nas nie cieszył się z zakupu nowej, pięknej kanapy? Nie da się jednak ukryć, że często radość nie trwała zbyt długo. Szczególnie jeśli zdecydowali się na jasną tapicerkę, a w naszym domu mieszkają dzieci i zwierzęta. Zabrudzenia pojawiają się w mgnieniu oka! Jak sobie z nimi poradzić?

Kanapa jak nowa!

Okazuje się, że niezwykle pomocna w praniu kanapy jest tabletka do zmywarki! Dzięki niej usuniemy nie tylko przykry zapach, który osadza się na naszej kanapie, ale i uporczywe zacieki. Jak z niej skorzystać?

Na początku tabletkę do zmywarki zalewamy wrzątkiem i odczekujemy kilka minut, aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Następnie w roztworze moczymy czystą ściereczkę, którą potem owijamy na pokrywce od garnka i dobrze przymocowujemy.

Szybki i tani sposób

Teraz okrężnymi ruchami pocieramy miejsca na naszej kanapie, które uległy zabrudzeniu. Warto jednak pamiętać, aby nie moczyć zbyt mocno samej tapicerki. Po upraniu pozostawiamy materiał do wyschnięcia. Wszystkie zacieki i zanieczyszczenia powinny zniknąć, a nasza kanapa znów będzie wyglądać jak nowa!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!