Domowe sposoby na wyczyszczenie zlewu
fot. screen Youtube / Clean My Space

Kuchenny zlew łatwo ulega zabrudzeniom i nie ma co się dziwić, przecież to właśnie w nim czyścimy brudne sztućce, garnki i naczynia. Aby nie musieć używać sklepowych detergentów, warto dowiedzieć się, jak sprawnie i skutecznie wyczyścić ten obszar w kuchni domowymi sposobami. Poniższe metody pozwolą ci doprowadzić każdy zlew do idealnej czystości.

Pasta z sody oczyszczonej w walce z uporczywymi zabrudzeniami

Każdy, kto często robi domowe porządki, wie, że soda oczyszczona to proszek o cudownej mocy – dlatego miej ją zawsze pod ręką. Środek ten rozpuszcza osady, usuwa odbarwienia oraz przykre zapachy. Chcąc umyć nią zlew najpierw rozsyp ją na całej zabrudzonej powierzchni, a potem delikatnie skrop wodą – musi powstać gęsta pasta. Za pomocą ścierki lub gąbki postaraj się wetrzeć ją w zlew. Pozostaw ją na kwadrans, a po tym czasie spłucz całość wodą.

Nieznośne plamy

Czasami pozostawiony na dłużej pokarm potrafi odbarwić zlew i sama soda może sobie z tym nie poradzić. Wtedy może pomóc gęsta pasta sporządzona z wody utlenionej i sody. Należy ją nałożyć na uporczywe plamy i pozostawić, aż całkowicie wyschnie. Później wystarczy zetrzeć ją lekko zwilżoną ścierką, umyć zlew i powtórnie wytrzeć do sucha.

Lśniący zlew

Z tego sposobu powinny skorzystać zwłaszcza osoby, które lubią perfekcyjną czystość w kuchni. Aby cały zlew lśnił jak nowy, wystarczy przetrzeć go skrobią ziemniaczaną. Biały proszek sprawnie poleruje metal i sprawia, że pięknie się błyszczy. Do tego niweluje ewentualne rysy.

Aby pogłębić efekt, po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, nanieś na ściereczkę kilka kropel oliwki dla dzieci i przetrzyj nią zlew. Tłuszcz ma nie tylko walory estetyczne – zbuduje dodatkowo cieniutką osłonę, która utrudni przystawanie brudu do powierzchni.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę