obcierające buty
fot. screen Youtube / Claudia Simbürger

Z problemem obcierających butów zmagała się chyba kiedyś każda kobieta, ale dotyczy to też mężczyzn. Jeśli kupiłeś nową parę adidasów czy innych butów na jakąś uroczystość i masz obawy, że gdy je założysz, nabawisz się ran, wypróbuj nasze 4 sprawdzone triki. Z nimi buty nie będą więcej obcierały, w związku z tym problem błyskawicznie zostanie rozwiązany.

Otarcie (obtarcie), to rana powstająca wskutek kontaktu skóry z obuwiem. Powstaje ono zazwyczaj wskutek noszenia niewłaściwie dopasowanych butów np. zbyt ciasnych albo przegrzania stóp (wilgoć i ustawiczne tarcie służy powstawaniu kontuzji). Sprawdź, jakimi domowymi metodami możesz się ochronić.

Domowe sposoby na obcierające buty

Skórzane buty cieszą się dużą popularnością, między innymi dlatego, że wydają się trwałe i dobre pod względem jakości. Jednak może tak być, że nowa para butów, szczególnie gdy powstała ze skóry lakierowanej – obciera. Co wtedy zrobić? Spróbuj je naprężyć przy pomocy zwilżonych skarpetek. Poniżej dokładny opis:

Grube skarpetki zamocz w wodzie, a potem załóż je na nogi – jednocześnie załóż buty, które Cię obcierają. Pospaceruj w nich przez 15 minut dziennie przez kilka następnych dni. To powinno pomóc. Obuwie nie będzie już drażnić skóry palców czy pięt – zwyczajnie zestroi się ze stopą.

Jak poradzić sobie z butami, które obcierają w palcach?

W tym przypadki pomocny może okazać się np. krem do rąk. Posmaruj nim te elementy butów, które mogą podrażniać skórę. Zaletą tego patentu jest wysoka skuteczność i niska cena. Nie trzeba bowiem inwestować w profesjonalne środki.

Jak poradzić sobie z butami, które obcierają pięty?

Inna domowa metoda na obcierające buty polega na posypaniu stóp talkiem ochronnym. Środek ten niweluje pocenie się skóry i obniża jej skłonność na otarcia. Sięgając po talk, możesz ochronić się przed bólem lub go zredukować, gdy już wystąpi.

Buty nadal obcierają? Wypróbuj inne domowe patenty

Buty możesz również zamrozić. To niezbyt powszechny sposób, ale za to świetnie chroni skórę przed obtarciami. Aby z niego skorzystać, najpierw wnętrze wypchaj kostkami lodu – powinny zająć całe wnętrze obuwia, a potem umieść garderobę w zamrażalniku na noc. Następnego dnia buty mogą się poluzować, a tym samym nie będą sprawiać trudności podczas chodzenia. Lód działa przy tym bardzo delikatnie, więc nie za mocno napina obuwie.

Czytaj też: Pralka skacze podczas wirowania? 1 trik i po kłopocie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę