pralka
fot. screen Youtube / washing machine

Pralka podczas swojej pracy często „skacze”. Niektóre osoby bardzo tego nie lubią. Jeśli Ty też jesteś w tej grupie, to poznaj sposoby na łatwe rozwiązanie problemu. Chodząca pralka przestanie Cię denerwować. O ile jest nowa, to wystarczy, że usuniesz fabryczne blokady. Skaczące urządzenie trzeba na nowo ustawić i wyregulować nóżki. W tej sytuacji może okazać się pomocna mata antywibracyjna.

W trakcie wirowania pralka robi dość dużo hałasu. I nie ma w tym nic dziwnego, jednak niekiedy sytuacja trochę się komplikuje. Może się zdarzyć, że zupełnie nieoczekiwanie urządzenia zaczynie skakać po łazience. Jak temu zaradzić? Masz do wyboru dwie opcje: możesz wypoziomować pralkę albo zainwestować w matę antywibracyjną.

Jak usytuować pralkę, aby nie chodziła?

Urządzenie jest wyposażone w nóżki, które mają za zadanie właściwie wypoziomować sprzęt. Postaw więc pralkę na równej posadzce i zacznij stabilizować nóżki w taki sposób, by urządzenie nie chwiało się po powierzchni. Dodatkowo pod pralkę możesz wetknąć przepołowione piłeczki. Przemyj dolne podparcie acetonem, natomiast płytki, na których znajduje się sprzęt – płynem do mycia szyb. Inny sposób na to, aby pralka nie chodziła po podsadzce w łazience to podłożenie pod nią specjalnej maty antywibracyjnej.

Pralka skacze po podłodze? Poznaj przyczyny

Jeżeli niedawno kupiona pralka chodzi po podłodze, prawdopodobnie nie zostały usunięte (lub nieprawidłowo je usunięto) specjalne blokady, zainstalowane przez producenta w urządzeniu. W każdym modelu umiejscowienie osłon jest nieco inne, w związku z tym trzeba przeczytać w instrukcji, jak je zlikwidować.

Gdy po włączeniu pralki z nieusuniętymi zabezpieczeniami, urządzenie zaczyna się szybko kołysać, to czasami może dojść nawet do jego uszkodzenia. Jeżeli pralka przemieszcza się w trakcie wirowania, przyczyną może być również niewystarczające obciążenie bębna albo odwrotnie – zbyt duże. Jeśli uznasz, że wszystkie powyższe metody nie działają, a sprzęt nadal „chodzi”, bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległa sprężyna bądź amortyzator.

Czytaj też: Panele będą czyste i błyszczące. Poznaj genialny trik sprzątaczek


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę