Donald Tusk, obecny szef Rady Europejskiej, zastanawia się nad porzuceniem stanowiska i wystartowaniem na fotel przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Ma to być jego dobry start o ubieganie się o fotel prezydenta Polski.

– Rozważane są różne opcje. To jest poważny i realny scenariusz – wypowiada się na ten temat polityk z kręgu Donalda Tuska. Europejska Partia Ludowa jest największym ugrupowaniem parlamentarnym w Parlamencie Europejskim. Objęcie takiego stanowiska byłoby dla Tuska bardzo korzystne w wyścigu na fotel prezydenta Polski. Jego pozycja na tym stanowisku miałaby być tylko chwilowa i być środkiem do osiągnięcia celów w przyszłości.

W Polsce wybory na prezydenta odbędą się w 2020 roku. Przewodniczący PO – Grzegorz Schetyna – zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory i utworzy rząd, to właśnie Donald Tusk będzie wspólnym kandydatem obozu opozycji na prezydenta. Trochę wcześniej odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tam również ma startować na patrona proeuropejskiej listy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę