Donald Tusk kończy z byciem szefem Rady Europejskiej! Chce objąć stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej!

Donald Tusk, obecny szef Rady Europejskiej, zastanawia się nad porzuceniem stanowiska i wystartowaniem na fotel przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Ma to być jego dobry start o ubieganie się o fotel prezydenta Polski.

– Rozważane są różne opcje. To jest poważny i realny scenariusz – wypowiada się na ten temat polityk z kręgu Donalda Tuska. Europejska Partia Ludowa jest największym ugrupowaniem parlamentarnym w Parlamencie Europejskim. Objęcie takiego stanowiska byłoby dla Tuska bardzo korzystne w wyścigu na fotel prezydenta Polski. Jego pozycja na tym stanowisku miałaby być tylko chwilowa i być środkiem do osiągnięcia celów w przyszłości.

W Polsce wybory na prezydenta odbędą się w 2020 roku. Przewodniczący PO – Grzegorz Schetyna – zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory i utworzy rząd, to właśnie Donald Tusk będzie wspólnym kandydatem obozu opozycji na prezydenta. Trochę wcześniej odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tam również ma startować na patrona proeuropejskiej listy.
Komentarze