https://twitter.com/MichalSzczerba/status/1458786893827837953

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zamieścił w czwartek krótki wpis na Twitterze, w którym poinformował, że „pali się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej”. Poseł PO Michał Szczerba zamieścił z kolei film, na którym mężczyzna pali zdjęcie szefa PO.

Film zamieszczony przez Szczerbę przedstawia mężczyznę z biało-czerwoną opaską na ramieniu trzymającego zdjęcie Donalda Tuska, które podpala inny mężczyzna. Na materiale widać grupy ludzi z biało-czerwonymi flagami w okolicach jednego z przystanków Warszawskiego Transportu Publicznego.

Szczerba zwrócił się także do szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka, który podjął decyzję o nadaniu Marszowi Niepodległości formalny charakter.

„Jan Kasprzyk, ponosi pan jako organizator zgromadzenia pełną odpowiedzialność za naruszenia prawa!” – napisał Szczerba na Twitterze.

Czwartkowy Marsz Niepodległości wyruszył z Ronda Dmowskiego po godzinie 13:00. Wszyscy uczestnicy następnie skierowali się w stronę Stadionu Narodowego. W mediach społecznościowych zamieszczanych jest sporo zdjęć i nagrań z tych wydarzeń.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę