Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na swoim profilu na Twitterze złożył życzenia noworoczne. Były premier zaadresował je do „patriotów i demokratów”. Życzy im „jedności i zwycięstwa”. Treść życzeń złożonych przez Tuska wywołała burzę w sieci. Pod wpisem pojawiło się wiele emocjonalnych komentarzy, zarówno zwolenników, jak i przeciwników szefa RE.

Część użytkowników Twittera dziękuje za życzenia, pozdrawia byłego premiera i zaprasza go do powrotu do krajowej polityki. Inni dość żartobliwie odnoszą się do słów Tuska. Dopytują, czy to, że życzy zwycięstwa „patriotom i demokratom” znaczy, że Zjednoczonej Prawicy również kibicuje w zbliżających się wyborach.

Pod wpisem Tuska nie zabrakło też bardzo krytycznych i złośliwych komentarzy, nie wyłączając wpisów zawierających sugestie, że miejsce byłego premiera jest w więzieniu.
„Dziękuję Ci Donaldzie za życzenia, my, patrioci i demokraci na pewno zwyciężymy. Tobie życzę dużo zdrowia, bo pieniądze już masz, no i przede wszystkim żebyś nawet na chwilę nie stracił chroniącego Cię immunitetu, bo wtedy sam rozumiesz…”, napisał Jan Nowak.

„Będę się cieszył jak zobaczę ciebie rudy judaszu w pasiaku z kilofem i łopatą w ręku na kamieniołomie! Tam będziesz dymał do śmierci!”, odniósł się do wpisu Tuska Aleksander Lubomirski.
„Herr Tusk, Dziękujemy! Dołożymy wszelkich starań, aby PO nigdy nie wróciła do władzy. Wystarczy już kłamstw, złodziejskiej reprywatyzacji, dzielenia Polaków. Jesteście w tym miszczami”, odpowiedział na życzenia szefa RE internauta o nicku ArtR.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!