Doradca ministra Czarnka będzie nawracał polskie kobiety: Obserwujemy ich zepsucie duchowe

Fot. ilustr. Pixabay.com/Public Domain

Doradca ministra ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oświadczył, że jednym z najważniejszych zadań resortu będzie nawracanie polskich kobiet. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Paweł Skrzydlewski stwierdził, że jest to konieczne, ponieważ są one „zepsute duchowo”.

REKLAMA

Związany z Radiem Maryja doradca ministra podkreślił, że niezbędne jest „właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

– Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie – powiedział Skrzydlewski. –  Jeśli takie postawy się upowszechnią, to jednocześnie zabija się rodzinę, zamyka się na płodność – przekonywał.

REKLAMA

Według Skrzydlewskiego ministerstwo edukacji kierowane przez Czarnka musi „za wszelką cenę podporządkować wszystkie treści, które są w edukacji dobru człowieka”, gdyż tylko dzięki „cnotom społecznym możemy uzyskać człowieka dojrzałego, czyli takiego, który umie spełniać dobro”.

–  Trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety – stwierdził.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: