Doradca Morawieckiego nie wie, ile osób powyżej 60 roku życia zostanie zaszczepionych. Pomylił się o 7 milionów osób


Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego do spraw COVID-19, podczas konferencji prasowej zaniżył o 7 milionów liczbę osób powyżej 60. roku życia, które będą zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Sprawę ujawnił w poniedziałek portal OKO.press. Zgodnie z harmonogramem szczepień seniorzy będą następną – po tzw. grupie „0”, a więc między innymi pracownikach służby zdrowia czy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa – grupą, która przyjmie szczepionkę w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

   

Horban w czasie konferencji prasowej, nawiązując do tego zagadnienia, poinformował, że III etap szczepień rozpocznie się najprawdopodobniej w czerwcu tego roku. Trudno jest jednak podać konkretną datę, ponieważ wpierw konieczne będzie zaszczepienie osób  60+.

– O ile mi wiadomo, 2 miliony – ocenił doradca Morawieckiego liczbę seniorów.

   

Tymczasem OKO.press zwrócił uwagę, że Horban pomylił się aż o 7 mln osób, gdyż w Polsce osób powyżej 60. roku życia jest 9 mln 710 tys.

„To nie zwiększa zaufania do rządowej strategii. Główny doradca premiera ds. walki z pandemią prof. Horban obiecuje szczepienia III etapu na czerwiec, ale nie wie, ile jest osób 60 plus, które mają pierwszeństwo”, skomentował portal na Twitterze wiedzę doradcy premiera.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News