Dorota Gawryluk na prezydenta!? Polsat wydał oświadczenie

Dorota Gawryluk nie będzie kandydować w wyborach prezydenckich
fot. screen YT / Polsat

Kolejne wybory prezydenckie odbędą się w Polsce już w przyszłym roku. Funkcję złoży w 2025 roku prezydent Andrzej Duda, który sprawuje urząd już drugą, ostatnią kadencję. Kto będzie kolejną głową polskiego państwa? Tego możemy się tylko domyślać lub bazować na sondażach. Może tym razem nie będzie to polityk? W przeszłości mieliśmy już takie przykłady – m.in. Pawła Kukiza, znanego piosenkarza i muzyka, który na stałe zadomowił się już jednak w polskiej polityce. W nadchodzących wyborach, niektórzy spodziewali się startu prezenterki Doroty Gawryluk z Polsatu. Zwykłe pogłoski, czy mocna kandydatura? Stacja wydała oświadczenie!

REKLAMA

„W związku z wynikami sondaży politycznych, prowadzonych na zlecenie różnych środowisk, jednoznacznie wyjaśniam, że nie uczestniczę w rozmowach z żadną partią polityczną na temat kandydowania na jakiekolwiek stanowiska. Proszę o zaprzestanie spekulacji na ten temat” – napisała w piątek na Instagramie Dorota Gawryluk.

To jednak nie rozwiało wątpliwości. Wszak nierozmawianie z żadną partią nie oznacza, że znana dziennikarka nie będzie kandydowała bez wsparcia polityków – jak niegdyś Paweł Kukiz. Dorota Gawryluk opublikowała oświadczenie w związku z uwzględnieniem jej w ubiegłotygodniowym sondażu IBRiS, w którym uzyskała aż 10,1 proc. poparcia! Nawet jeżeli nie jest to poparcie, które pozwala na wejście do drugiej tury wyborów, jest to elektorat, za który faworyci mogliby poświęcić bardzo wiele.

REKLAMA

Dorota Gawryluk mogłaby uzyskać w wyborach prezydenckich dwucyfrowy wynik. Polsat dementuje pogłoski o kandydaturze dziennikarki

Teraz już jednak wiadomo, że Dorota Gawryluk niemal na pewno nie weźmie udziału w wyborach. Telewizja Polsat wydała w związku z tym oficjalne oświadczenie.

„Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich” – przekazano w komunikacie.

„Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce. Dziennikarze Telewizji Polsat wykonują swoją pracę w sposób obiektywny, rzetelny i niezależny” – podkreśla stacja.

REKLAMA

„To, o czym możemy zapewnić, to fakt że dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych” – podsumowano.

Udostępnij: