Doktor Paweł Grzesiowski, jeden z najlepszych ekspertów z dziedzinie wirusologii, stracił pracę w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Ministerstwo Zdrowia, któremu podlega ta placówka, nie przedłużyło ze specjalistą umowy o pracę.

„Mamy jedną godność, by mówić to, co się myśli, trzeba być niezależnym”, napisał dr Grzesiowski na Twitterze, informując o stracie pracy.

Ekspert w wypowiedziach publicznych i w mediach społecznościowych często kwestionował strategię walki z koronawirusem przyjętą przez rząd Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Już pod koniec lipca dr Grzesiowski przestrzegał, że jesienią Polskę może czekać katastrofa, będąca wynikiem gwałtownego wzrostu zakażeń w kraju. Opowiadał się również za całkowitym zamknięciem cmentarzy na okres Wszystkich Świętych, by zmniejszyć niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W jednym z ostatnich tweetów dr Grzesiowski skrytykował założenia ustawy antycovidowej, która w czwartek została przyjęta przez Sejm.

„Nowa ustawa antycovidowa nie daje żadnej wartości dodanej. Nie tworzy nowych mechanizmów wzmocnienia struktury opieki zdrowotnej. Wprowadza dyktaturę polityki w medycynie za pół marchewki. Pokaz siły słabego państwa, wobec grupy zawodowej, która walczy o Wasze zdrowie i życie”, pisał  21 października immunolog na portalu społecznościowym.

W innym poście negatywnie odniósł się do koncepcji walki z COVID-19 przyjętej przez resort zdrowia, stwierdzając, że „nie jest ona zgodna z wiedzą o tej pandemii”. „Testowanie osób objawowych pozostawia osoby bezobjawowo zakażone w szarej strefie, a one także roznoszą zakażenia w środowisku”, podkreślił.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę