Dwie osoby zmarły wskutek zatrucia tlenkiem węgla w Ścinawie
fot. Pixabay

Z budynku wielorodzinnego trzeba było ewakuować łącznie 15 osób, a dwie osoby – 63-letni mężczyzna oraz 18-letnia kobieta w ciąży – poniosły śmierć. To efekt zatrucia tlenkiem węgla w miejscowości Ścinawa na Dolnym Śląsku.

Do zdarzenia doszło w nocy, we wtorek 28 marca w domu wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Ścinawie. Straż pożarna odebrała zgłoszenie przed godz. 5:00 rano. Na miejscu interweniowało sześć wozów strażackich z JRG Lubin oraz OSP z Zaborowa, Ścinawy i Tymowej. Pojawiły się również trzy policyjne radiowozy.

„W momencie przybycia zastępów straży na miejsce, było już tam pogotowie, które udzielało pomocy nieprzytomnej 18-letniej kobiecie” – przekazała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Magdalena Cwynar. „Po sprawdzeniu czujnikami pomiarowymi okazało się, że w budynku występuje tlenek węgla, a śmierć poniósł także (63-letni) mężczyzna.”

Tragedia w Ścinawie na Dolnym Śląsku. Nie żyje 18-letnie kobieta w ciąży i 63-letni mężczyzna

Według ustaleń telewizji „TVN24” poszkodowana 18-latka była w ciąży. Podobnie jak 63-letniego mężczyzny, kobiety nie udało się uratować. Poszkodowana bez skutku śmiertelnego została jeszcze jedna kobieta, która jest prawdopodobnie żoną zmarłego 63-latka.

W związku z zatruciem tlenkiem węgla służby ewakuowały cały budynek. Z domu ewakuowano łączne 15 osób.

Jak podkreśliła rzeczniczka Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – obecnie nie są dokładnie znane okoliczności zdarzenia. Śledztwem ws. śmierci dwóch osób zajmie się teraz policja pod nadzorem prokuratury.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę