Pixabay.com

Fatalne wiadomości napływają do kraju z Austrii. Serwis Salzburg24 poinformował, że trzech Polaków utknęło w jednej z jaskiń w gminie St. Martin bei Lofer. Obecnie przeprowadzana jest akcja ratunkowa, której celem jest pomoc naszym rodakom.

Polacy, którzy utknęli w jaskini są naukowcami. Nie mogą się samodzielnie z niej wydostać, ponieważ po nadejściu ocieplenia doszło do zalania otworu przez wodę, która powstała na skutek topnienia śniegu.

Ratownicy w oficjalnym komunikacie przekazali, że niestety nie są w stanie nawiązać kontaktu z zaginionymi. Mimo to przedstawiciele służb ratunkowych nie tracą nadziei, bowiem cała trójka Polaków ma spore doświadczenie w eksplorowaniu tego miejsca.

– Monitorujemy sytuację, uważnie obserwujemy poziom wody i zobaczymy, jak postępować dalej – powiedział lokalnym mediom Gernot Salzmann, szef Salzburskiej Służby Ratownictwa Jaskiniowego.

Salzmann wyjaśnił też, że „woda gromadzi się w zagłębieniu, który można sobie wyobrazić jak syfon”. Obecnie ratownicy mogą liczyć jedynie na to, że woda się cofnie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę