policja
Pixabay.com

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę w Kraśniku w województwie lubelskim. 45-letni mężczyzna zaatakował swoją matkę, po czym wydłubał jej oczy. Za tak przerażający czyn grozi mu nawet dożywocie.

O zdarzeniu, do którego doszło w niedzielny wieczór poinformował „Kurier Lubelski”. 45-letni Paweł P. zaatakował wówczas swoją matkę, z którą mieszkał. Początkowo bezskutecznie próbował ją udusić, a następnie wydłubał 66-latce oczy palcami.

– Dyżurny naszej komendy otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta syn mógł zaatakować matkę. Na miejscu policjanci w makabrycznych okolicznościach zastali 66-letnią kobietę z ciężkimi obrażeniami w okolicach oczu – opisał mł. asp. Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Poszkodowana kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do pobliskiego szpitala. Mężczyznę natomiast zabrano do szpitala neuropsychiatrycznego, gdzie biegli będą analizowani stan jego zdrowia psychicznego.

45-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak prokuratura nie przekazała, jaki był motyw jego działań. Dotychczas żaden z członków rodziny nie miał problemów z prawem. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę