Dziś od 7 rano obywatele mogą ruszyć do urn, aby oddać swój głos. Dogrywki w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów odbywają się w tych miastach i miejscowościach, gdzie w I turze, 21 października, kandydat nie otrzymał 50% głosów. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Olsztynie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Kielcach czy Radomiu.

Głosować można do godziny 21. Do tej pory trwa również cisza wyborcza. Do tego czasu kampania wyborcza jest zawieszona i nie można agitować na rzecz żadnego z kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że na wyniki w II turze będziemy czekać krócej niż w I. – Wybory będą prostsze, bo będzie tylko wybór między dwoma kandydatami. Może się też zdarzyć sytuacja, w której jest tylko jeden kandydat w związku z tym, że z jakiś przyczyn drugi kandydat się wycofał lub został skreślony – poinformował Wojciech Hermeliński z PKW.

Państwowa Komisja Wyborcza będzie mieć dziś dwie konferencje prasowe o godzinie 13 i 18. W II turze wyborów osoby głosujące otrzymają tylko jedną kartę, na której będą musiały postawić tylko jeden krzyżyk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę