– Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować – taki wpis na Twitterze zamieścił Donald Tusk.

Andrzej Duda skomentował go i przyznał, że był zdumiony. – Przyjąłem go ze zdumieniem. To jest ostry język w tym momencie niepotrzebny. Przewodniczący Rady Europejskiej w taki sposób wypowiada się o Polsce? To jest zdumiewające. Nie rozumiem, dlaczego wypowiedział się w ten sposób – podkreślił dziś na antenie Polsat News prezydent.

– Jakie kłamstwo? Proszę wskazać, o jakie kłamstwo chodzi. Odebrałem to jako atak na polskie władze i to mnie zdumiało. Jak na przewodniczącego RE to bardzo daleko idące stwierdzenia, niepotrzebne – dodał prezydent.

Andrzej Duda ocenił także zajście, które miało miejsce w sobotę przed siedzibą TVP. Doszło wówczas do ataku na Magdalenę ogórek.  – Oceniam to fatalnie, nigdy nie powinno mieć to miejsca. Obrażanie czy fizyczna agresja jest czymś, co nie powinno mieć miejsca – powiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę