– Zapewniacie dla nas – jako społeczeństwa i dla polskiego państwa – jeden z najważniejszych segmentów bezpieczeństwa: bezpieczeństwo żywnościowe – mówił do rolników zgromadzonych na odbywających się w Spale Dożynek Prezydenckich prezydent Andrzej Duda

Prezydent podkreślił, że dziś – dzięki rządom PiS i uruchomionym programom socjalnym „polska wieś jest coraz zamożniejsza, coraz piękniejsza”, jak również umożliwia wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych. – Wystarczy pojechać dzisiaj na polską wieś i ją zobaczyć: te piękne zadbane domy, te piękne zadbane gospodarstwa, czyste obejścia – dzielił się swoimi refleksjami Duda.

Zdaniem głowy państwa rolnicy są gwarantem bezpieczeństwa Polski. – To właśnie dzięki wam i dzięki trudowi polskiego rolnika, dzięki waszej pracy, waszej miłości do tego stylu i sposobu życia, do ziemi, do jej uprawiania, do hodowli zwierząt, do tego wszystkiego, co nazywamy rolnictwem, co nazywamy pracą na roli, to właśnie dzięki temu, te słowa mogą być wypowiadane spokojnie – podkreślił prezydent. – Zapewniacie dla nas jako społeczeństwa i dla polskiego państwa jeden z najważniejszych segmentów bezpieczeństwa: bezpieczeństwo żywnościowe – stwierdził podczas wystąpienia Duda.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę