Marzena Rogozik z zespołu prasowego krakowskiej huty ArcelorMittal Poland poinformowała, że w koksowni w piątek nad ranem tlenkiem węgla zatruło się dwóch pracowników. Niestety pomimo reanimacji, jedna osoba zmarła.

Przedstawicielka huty zaznaczyła też w rozmowie z PAP, że drugiego pracownika przetransportowano do szpitala.

Zabezpieczono też już instalację, na której doszło do wypadku. Teraz jest poddana oględzinom przez grupę dochodzeniową. Obecna jest policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP, a także pogotowie ratunkowe.

– Podejmujemy natychmiastowe działania, aby rodziny poszkodowanych pracowników otoczyć opieką i zapewnić im wszelkie niezbędne wsparcie – infomuje Rogozik.

Informacje te potwierdza rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastan Woźniak, który stwierdził, że strażacy znaleźli dwie osoby, które były nieprzytomne. Przekazano je ratownikom medycznym, ale jednego poszkodowanego nie zdołano uratować. Aż 30 strażaków brało udział w tej akcji.

Spółka ArceloMittal Poland to w Polsce największy producentem stali. Niedawno władze firmy zadecydowały, że wielki piec w krakowskiej hucie będzie zamknięty. Produkcja ma być teraz skupiona w całości w zakładzie w Dąbrowie Górniczej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę