Szamotuły. Mężczyzna został pobity. Próbowano go też zgwałcić. Część sprawców to nieletni
fot. Twitter | @Policja_KSP

Dwoje 17-latków wspólnie z 30-letnim mężczyzną dokonali brutalnego pobicia i próby gwałtu na mieszkańcu Szamotuł w woj. wielkopolskim. Napastnicy mieli także okraść ofiarę. Cały incydent był nagrywany telefonem. Lokalna policja zatrzymała już podejrzanych – trafili do aresztu.

Do zdarzenia doszło jeszcze w 2022 roku. Pod koniec ubiegłego miesiąca na policję w Szamotułach zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że został pobity. Wśród podejrzanych był 30-letni mężczyzna, 17-letnia dziewczyna oraz jej rówieśnik. Nie było to jednak zwykłe pobicie. Według informacji przekazanych „Faktowi” przez rzeczniczkę policji w Szamotułach, Sandrę Chudą – trójka napastników szczególnie okrutnie obchodziła się z ofiarą.

„Z ustaleń wynikało również, że sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon, usiłowali też doprowadzić mężczyznę do obcowania płciowego, a całe to zdarzenie mieli nagrywać telefonem komórkowym. Pokrzywdzony znał osobiście dwoje ze sprawców. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu obornickiego” – przekazała Sandra Chuda.

A to nawet jeszcze nie wszystko! Później mężczyzna miał być zastraszany, na skutek czego oddał podejrzanym odkurzacz, telewizor i jego samochód! Samochód został przekazany na podstawie fałszywej umowy kupna. Po zgłoszeniu się poszkodowanego na policję, funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli sprawców.

Szamotuły. Pobili go i chcieli doprowadzić do obcowania płciowego. Zastraszony mężczyzna oddał im samochód i domowe sprzęty

„W trakcie pracy nad sprawą policjanci zabezpieczyli m.in. nagranie z rozboju oraz z usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonego do obcowania płciowego. Odzyskali też samochód, telewizor, odkurzacz oraz dokumenty uzyskane w wyniku przestępstwa” – dodała rzeczniczka lokalnej policji.

Dzięki śledztwu policjanci ustalili także, że 30-latek i 17-latka mają na koncie także inne, jeszcze nierozliczone występki. Para miała podać narkotyki nieletniej w zamian za jej telefon komórkowy.

„Cała trójka została przesłuchana i usłyszała prokuratorskie zarzuty. Są podejrzani o dokonanie rozboju, usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego i kradzież dokumentu na terenie powiatu obornickiego oraz o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 30-latek oraz 17-latka są również podejrzani o wymuszenie rozbójnicze w Szamotułach i udzielanie narkotyków nieletniej” – przekazała Sandra Chuda, cytowana przez „Fakt”.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę