Dwoje naukowców PAN zginęło podczas wyprawy polarnej w Norwegii!

W okolicy Hornsund na Spitsbergenie zginęło dwoje uczestników 41. Wyprawy Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Naukowcy opuścili w piątek placówkę badawczą. Wybrali się na wycieczkę. Ich ciała odnaleziono w niedzielę. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry.

– Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund – taką informację podał urząd gubernatora norweskiego archipelagu. Po tym, jak naukowcy nie wrócili do bazy z wycieczki, załoga wyruszyła, by ich szukać. – Dwie ofiary śmiertelne znaleziono w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji – podał w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Czytaj także:  Biden o Trumpie: Ma w sobie coś z Goebbelsa

Ustalono, że naukowcy spadli ze stromej góry. Na miejsce wysłano helikopter, lekarza i policję. Na fanepage’u Polskiej Polarnej Stacji Badawczej zamieszczono kondolencje dla rodzin ofiar. – Wstrząśnięci tą tragiczną śmiercią dwojga młodych ludzi, przekazujemy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzicom Ani i Michała, a także ich rodzinom i bliskim – można przeczytać na Facebooku.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.