płyn

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego to idealny czas, aby zrobić porządki w całym domu. Tradycją prawie w każdym domu jest mycie okien. Ale co, kiedy chcesz je umyć a właścnie skończył Ci się płyn? Zastanawiasz się, czym możesz je umyć? Dzięki temu trikowi nie musisz biec od razu do sklepu! Może nie wiesz, ale masz w swojej kuchni produkt, który godnie zastąpi płyn do mycia szyb. Koniecznie wypróbuj tego sposobu – działa lepiej niż płyn do mycia okien i sprawi, że twoje szyby będą lśnić!

Środki czyszczące, które są nawet najbardziej popularne mogą pozostawiać nieestetycznie wyglądające smugi. Sposób z wykorzystaniem torebek herbaty jest genialnym patentem na czyste okna i brak smug.  Jeśli skończył Ci się płyn i szukasz domowego sposobu na umycie okien, to koniecznie wypróbuj tę sztuczkę z wykorzystaniem herbaty.

Kobieta podzieliła się genialną sztuczką na mycie okien

Pewna kobieta opublikowała na swoim profilu bardzo sprytny sposób na czyszczenie szyb używając do tego herbaty i wody. Wstawiła zdjęcia pokazujące efekty przed i po, a następnie opisała, w jaki sposób udało jej się umyć okna za pomocą torebki herbaty.

Kobieta wrzuciła jedną torebkę herbaty do dużego kubka i zalała wrzącą wodą oraz pozostawiła do ostygnięcia. Po tym czasie, kiedy herbata przestygła, zanurzyła w niej kawałek ręcznika papierowego, a następnie przetarła nim szklane drzwiczki od kuchenki mikrofalowej.

Stwierdziła, że jednak na samym początku efekt nie był zadowalający, ponieważ szyba wyglądała tak, jakby smugi ciągle na niej były. Jednak okazało się, że kiedy szyba wyschła, smugi same zniknęły. Kobieta postanowiła, że będzie używać herbaty kolejno do czyszczenia luster, szklanego stołu i blatu ze stali nierdzewnej.

 Sztuczka „zmieniająca życie” szklanych powierzchni

Sztuczka z herbatą otrzymała miano „zmieniającej życie” szklanych powierzchni. Od czasu kiedy opublikowano pierwszy wpis na ten temat, trik ten został sprawdzony przez innych internautów w social mediach. Użytkownicy testowali sposób z herbatą na lustrach, drzwiach prysznicowych, oknach, a nawet pierścionku zaręczynowym.

 Działa lepiej niż płyn do mycia okien. Sprawi, że twoje szyby będą lśnić!

Jaką herbatę w tym celu najlepiej zastosować? Odpowiadamy – najlepsza będzie czarna.

Zaparz kilka torebek herbaty i odczekaj do ostygnięcia. Następnie weź ręcznik papierowy i zanurz go w naparze.  Rozetrzyj po powierzchni, którą chcesz umyć. Weź suchą i miękką ściereczkę i wypoleruj szklaną powierzchnię.

I gotowe! Możesz podziwiać ich naturalny blask!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę